Windows 8 e alışamam diyenler

Sevgili takipçilerim Windows 8 ilk çıktığında malum windows serilerinin hepsinde olan başlat menüsü yok ayrıca metro diye bir tasarım var. Ben buna alışamam diyordum, birde bugüne kadar Windows 8 i ingilizce kullandığım için pek ısınamadım. Şimdi ise bu yazımı Windows 8 üzerinden yazıyorum. Windows 8 büyük bir rahatlık özellikle hız acısından 3 gb çift çekirdek bir bilgisayarım var. İlk yüklediğimde nasıl kasıyor anlatamam Chrome u açıyorum iki saatte geliyor. Sonrasında ise güncellemeleri yaptım şimdi hızından geçilmiyor. Önemli özelliklerine değinecek olursak şu şekilde sıralayabilirim.

Şu ana kadar gördüğüm en hızlı açılışı sergiliyor. Power düğmesine bastığınıxz andan itibaren saniyeler içinde açılıyor.
Kullanıcı girişi yapmadan tüm uyarıları görebiliyorsunuz. Rss haberlerinizi emaillerinizi vs vs.
Klasik şifre girmeyi unutun, Windows 8 de resimi çizerek parola oluşturuyorsunuz.
Bütün ayarlarınızı yedekleyebilip yeni bilgisayarınızda kullanabiliyorsunuz. Ben yükseltme yaptım Windows 7 de Windows 8 e şu anda hiç bir sıkıntı çekmiyorum herşey yerliyerinde.
İnternet Explolerdaki güvenlik önlemleri artmış üstelik eskisinden daha hızlı.
Bana soracak olursanız zaman kaybetmeden geçmelisiniz eğer metro arayüzü hoşunuza gitmediyse, çeşitli programlarla Windows 7 deki gibi başlat menüsü eklenebiliyor.

Yazar Hakkında

Hakan KAPLANOĞLU

Yorum Yapın